Recepty a prehľad používania kalísie voňavej na jednotlivé choroby – I. časť

Astma

Rozdrvíme 40 kolienok bez listov a zalejeme 1,5 l vodky alebo slivovice. Ponecháme 10 dní v tme vylúhovať. Užíva sa jedna kávová lyžička 40 minút pred jedlom počas 10 dní. Potom je potrebné urobiť prestávku a opäť ďalších 10 dní užívať 1 kávovú lyžičku. Nesmie sa zapíjať vodou ani užívať pri jedle. Cyklus 5x opakovať.

Diabetes mellitus – cukrovka

Dva spodné listy odtrhneme a dáme na 4 dni do chladničky. Po 4 dňoch listy vyberieme a rozdrvíme. Zalejeme 1,5 litrom teplej vody a 15 minút varíme v smaltovanej alebo sklenenej nádobe. Potom odstavíme a zabalíme do deky, aby zmes pomaly vychladla. Druhý deň po uvarení pijeme teplé v množstve 0,5 dcl 40 minút pred jedlom trikrát denne. Odvar môže byť uchovaný prikrytý teplej miestnosti. Používa sa 10 dní a potom je 14 dní prestávka. Používať do doby zníženej úrovne glykémie na 5 – 6 mmol/l.

Bolesti kĺbov, krížov, osteochondóza

Natrháme 5 kolienok, ktoré dáme na 14 dní do chladničky. Potom vyberieme a dáme do slivovice alebo 40 – 70 % liehu, lúhujeme v liehu minimálne 7 dní. Natierame bolestivé kĺby 3x denne do ústupu bolestí.

Pankreatitída, zápal žalúdka, dvanástnika, sleziny

Dva väčšie listy sa uložia na 3 dni do chladničky. Po 3 dňoch listy jemne rozdrvíme a zalejeme  1,5 litrom teplej vody. Varíme 15 minút. Po 15 minútach odstavíme a dáme vychladnúť do deky. Pije sa 40 minút pred jedlom 3x denne 1/2 dl, po dobu 10 dní. Potom je prestávka 14 dní. Cyklus 5x opakovať.

 

Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba

Dlhodobé užívanie liehového výťažku z kalísie voňavej vedie k zastaveniu spomínaných ochorení. 3x denne 1 kávová lyžička pred jedlom po dobu 10 dní a potom urobiť 10 dňovú prestávku. Tieto cykly opakovať po dobu minimálne 5 mesiacov.

Príprava: 40 poplazov dáme do 1 litra slivovice alebo 52 % liehu, necháme stáť v tme 10 dní a používame podľa návodu.

Bakteriálne a vírusové ochorenia

Dve veľké listy kalísie voňavej odtrhneme a dáme do chladničky na dobu 4 dní. Následne listy rozdrvíme, dáme do 1,5 litra teplej vody a varíme 15 minút. Zabalíme do deky a necháme lúhovať do ďalšieho dňa. Odvar používame teplý 3x denne 40 minút pred jedlom a to 0,5 dl po dobu 10 dní. Zároveň natierame dlane rukou a oblasti bolestí (hrudník, podbrušok, hrdlo) liehovým extraktom, ktorý si pripravíme.

Crohnova choroba

Dva veľké listy dáme na 4 dni do chladničky. Potom listy rozdrvíme a dáme do 1 litra teplej vody. Varíme na miernom ohni 20 minút. Odvar uložíme do deky a necháme vylúhovať jeden deň. Potom používame 4x denne 40 minút pred jedlom po dobu 7 dní. Rovnako dlho urobíme prestávku. Celý cyklus opakujeme minimálne do ustúpenia bolestí.

Celkový pocit pohody

Denne pijeme odvar z kalísie voňavej, ktorý si pripravíme z 2 veľkých listov, ktoré po odtrhnutí dáme do chladničky na minimálne 4 dni. Potom listy rozdrvíme a varíme na miernom ohni v 1,5 litrovej teplej vode 15 minút. Pijeme na druhý deň 2x denne, ráno a večer 40 minút pred jedlom, a to 1/2 dl.

Dôležité upozornenie!!!

Vždy používame listy i poplazy z kalísie voňavej zo starších rastlín, ktoré majú najmenej 9 kolienok. Liehové extrakty z mladších rastlín nemajú dostatok biologicky aktívnych látok. Listy varíme vždy v sklenených alebo smaltovaných nádobách.

Vždy je nutné dodržiavať dávkovanie uvedené v receptúrach. Ak sa prejaví alergická reakcia alebo iné problémy, prestaňte odvary, listy a extrakty používať.

2 komentáre k “Recepty a prehľad používania kalísie voňavej na jednotlivé choroby – I. časť”

  1. Chcem sa spýtať: nepoznate niekoho , kto zodpovedne vyrába liehový extrakt z kalisie voňavej? Na parkinsonovú chorobu a na liter tohoto extraktu potrebujem 40 poplazov. Kedy si nazbieram 40 poplazov? Ja by som to už potrebovala používať….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.